Studenti FSV UK v Praze, autoři textu o Lysolajích, se představují

Tým studentů Valentýna Dušková, Jan Louženský, Ema Polívková a Adéla Černá zpracovali pod vedením M. Dobiášové téma Lysolaje: mapovali jsme podezřelý prodej pozemků, v ČT i Reflexu téma odmítli. Báli se Hlubučka, který nám vyhrožoval?

Níže se představují vlastními slovy.

Autoři článku

Valentýna

Dětská láska k dokumentárním filmům, především těm přírodovědným, mě přivedla ke studiu dvou zdánlivě hodně rozdílných oborů – biologie a žurnalistiky. Ráda bych oba v budoucnu propojila, buď právě v dokumentaristice, anebo v rámci popularizace vědy. Na novinařině mě baví komunikace s lidmi a možnost nahlížet do mnoha odlišných témat zároveň, což jsou částečně i důvody, proč jsem se přihlásila do projektu Achillova data. Mimo studia se věnuji curlingu a hraní na baskytaru, jinak se svůj volný čas snažím co nejvíce trávit někde daleko na cestách.

Adéla

Jsem studentkou žurnalistiky a anglistiky – amerikanistiky v Praze. Soustředím se především na rozhlasovou tvorbu, ale chtěla jsem si vyzkoušet i práci na poli investigativní žurnalistiky, což mi poprvé umožnil projekt Achillova data. Kromě sledování domácí i zahraniční politiky se zajímám o sociální témata a anglofonní kultury.

Ema

Pocházím z Prahy a nyní studuji dva bakalářské obory na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy – žurnalistiku a teritoriální studia. V oblasti novinařiny mě mimo jiné vždy lákalo zkusit si investigativní práci, protože ji považuji za jednu z nejdůležitějších částí žurnalistiky. To mě přivedlo právě k projektu Achillova data a jsem za to vděčná. Mé koníčky jsou velmi různé, stejně jako témata, o kterých novinář může psát. Ve volném čase píšu povídky, hraji curling a čtu knížky.

Jan

Jsem původem z Českých Budějovic. Ke studiu žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy mě přivedlo naštěstí (vnímané zpětným pohledem) nepřijetí na práva. Kromě investigativy, do které jsem se připletl díky projektu Achillova data, se zajímám o domácí politické dění, tematiku vězeňství a občas se zaměřím i na sociální oblast.