O nás

Web inFAKTA je investigativní médium, spuštěné v říjnu 2022, které jako první v republice zveřejňuje informace věcným a nestranným způsobem. Fakticky. Za vznikem serveru stojí jeho vydavatelka Markéta Dobiášová, dlouholetá investigativní reportérka, dokumentaristka, dramaturgyně, scenáristka, moderátorka, držitelka šesti novinářských cen se zkušenostmi z veřejnoprávní České televize i komerčních médií (FTV PRIMA, Seznam zprávy, TV Nova, Reflex atd.)

Editorial

Markéta DobiášováVážení čtenáři,
jsme zpět. A v novém. Představujeme vám inFAKTA také v audiovizuálním kabátě.
Zanedlouho to bude rok, kdy jsme nezávislý investigativní web spustili. Od začátku na něm zveřejňujeme informace, které jsou ověřené a doložitelné, které v mainstreamových médiích jen těžko naleznete.
Stalo se od té doby mnoho událostí, které ovlivnily i náš redakční život. Museli jsme se s nimi vypořádat, proto jsme se na nějaký čas odmlčeli. Změnili jsme technické a bezpečnostní procesy. Opustili jsme systém Googlu a rušivé reklamy v obsahu. Provedli jsme personální změny. Data, důkazy a informace jsme vzhledem k jejich závažnosti uložili na několika bezpečných místech. Stáli jsme před rozhodnutím, jak přibývající práci celého týmu financovat.
Dosud jsme vám přinášeli veškeré informace zcela bezplatně, fungovali jsme díky finančním darům od některých z vás. Abychom mohli naši činnost nadále rozvíjet, přinášet vám kromě textů například i videa, museli jsme systém financování pozměnit a přecházíme na částečně placený, prémiový obsah. Bez vás to nedáme! Abychom zůstali nezávislým webem, nemůžou nás platit ani miliardáři, ani neziskovky plnící jejich zájmy. Jediní, kdo nás může v naši práci podpořit, jste vy. Naši čtenáři. Podpořte redakci inFakta v práci na dalším obsahu. Z vašich finančních příspěvků bude financován chod redakce, výroba veškerého obsahu i investigace samotná. Zvolili jsme nastavení, které je pro vás uživatelsky nejpřívětivější a k ničemu vás nenutí. Nechceme vás svazovat paušální platbou předplatného. Sami se rozhodněte v jaké výši naši práci podpoříte, kdy a co si od nás přečtete, zhlédnete nebo poslechnete.

Prémiový obsah, který vám nyní ukážeme, na kterém dlouhodobě pracujeme, je investigativní dokumentární série „Obchod se strachem“. S vaší pomocí můžeme, vám, veřejnosti, ukázat všechny dosud získané informace v souvislostech.

Vaše příspěvky nám pomohou se zpracováním dalších dílů.

Děkujeme za vaši důvěru a přízeň, za to, že pomáháte investigativní novinařinu ve veřejném prostoru udržet.

Přejeme vám hezké a příjemné dny.

Za inFAKTA
Markéta Dobiášová, šéfeditorka

Partneři

Kafe Votom