Premiéra písně Zloději krás. Za nás je v ní všechno. Ať dělá radost, pomáhá!

Bylo to asi před dvěma lety. Mezi mými pracovními poznámkami, úkoly a resty vznikl i text k písničce, která má dnes premiéru. Vznikl narychlo nad ránem. Zůstal v zápiscích, čas od času jsem se k němu vracela, nezměnila jsem na něm ani čárku.

Petr Zuska | KOLÁŽ: inFakta.cz

Před několika týdny jsem v televizi zahlédla Petra Zusku. Známého choreografa, režiséra. Zpíval a hrál na kytaru. Textová zpráva: Petře, zdravím, možná pro vás něco mám, posílám… Odepisuje: Ten text se mi libí, něco zkusím.

Během dvou dnů od Petra přichází zvuková nahrávka. První melodie. Za dalších několik dnů setkání, s kytarou na Císařském ostrově a v Dejvickém divadle. Chceme zkusit ještě violoncello a klavír. Petr skládá hudbu, zkouší v divadle, shání muzikanty, já mezi pátráním a psaním článků, piluju zpěv.

Přidává se k nám virtuóz ve hře na cello Andrej Lekeš a klavíristka Rosa Khlebnik. Mirjam a Dan Landovi nabízejí k dispozici studio. Nahráváme. Zvuk Jan Zázvůrek, přezdívaný Zazy. Videoklip nestíháme, o kameru, fotky, grafiku na sítě a na web se postarali Petr Tomaides a Marek Přibil.

A tady je. Píseň čerstvě narozená. Za nás je v ní všechno. Ať dělá radost i Vám, našim čtenářům, ať pomáhá. Krásné Vánoce a radost po celý nový rok.

Markéta Dobiášová