On-line zpravodajský web inFakta.cz se zaměřuje především na investigativu, tedy pátrací novinařinu.

Reportérka Markéta Dobiášová, která za portálem stojí, během posledních tří let sbírala informace, kdy život v zemi ovlivňovala (a stále ovlivňují) tzv. covidová pravidla a vládní nařízení.

Díky tomu se jí podařilo navázat kontakty s insidery z vládních a ministerských kruhů. S lidmi, kteří byli schopni poskytnout zásadní dokumenty, důkazy a informace z nejvyšších pater politiky.

Ukazují, jakým způsobem se vládní a ministerská rozhodnutí tvořila a tvoří pod vlivem lobbistických, podnikatelských skupin a neziskových organizací. Ve spolupráci s médii. Jde o zcela jedinečné materiály

Náš cíl

Hlavním cílem portálu inFakta.cz je zveřejňovat aktuální kauzy, na kterých stále pracujeme. Vytváříme menší redakci, která bude přinášet aktuální psané kauzy, rozhovory a natáčené reportáže. 

Součástí projektu inFakta.cz bude i osobní rubrika či blog Markéty Dobiášové, v němž bude vyprávět svůj příběh, popisovat cestu z redakcí mainstreamových médií až k rozhodnutí vytvořit vlastní, nezávislý web. 

V příběhu bude odkazovat na jednotlivé kauzy, které se během této doby udály. S klíčovými dokumenty, nahrávkami, důkazy. 

Aktuálně jsme schopni produkovat jednu hlavní investigativní reportáž a několik vedlejších měsíčně s celospolečenským dosahem. Informace přinášíme v textové nebo audiovizuální formě. Sledujeme témata, která odkrývají klientelistické vazby v jednotlivých složkách státní a mediální moci. Vše je vždy založeno na faktech a důkazech.

Podpořit inFakta.cz

LÍBÍ SE VÁM NAŠE PRÁCE?
Podpořte nás darem zaslaným na bankovní účet, využít můžete QR kód i dárcovský formulář.